2015 European Open

V dňoch 15.-19. júla 2015 sa vo fínskej Nokii konali dve najprestížnejšie discgolfové podujatia v Európe v tomto roku: Presidents Cup - tímová súťaž, v ktorej každé dva roky súperia proti sebe výbery USA a Európy a 2015 European Open, jeden z takzvaných Majors, ktoré majú v športe discgolf podobné postavenie ako Grand Slam v tenise. Prvýkrát malo na takomto prestížnom svetovom podujatí zastúpenie aj Slovensko a to v podobe Katky Boďovej, ktorá sa na turnaj kvalifikovala v súťaží žien.

 

Read more: 2015 European Open

Otvorenie ihriska Bachledova dolina

Cez víkend 1.-2.8. sa v Bachledovej doline bude otvárať prvé pevné discgolfové ihrisko na Slovensku. Ihrisko bude mať okrem krásnehé výhľadu na Vysoké Tatry aj 9 pevných jamiek na 9 košov a k dispozícii bude požičovňa diskov. Počas otváracieho víkendu bude školu discgolfu viesť jeden z popredných slovenských hráčov a dvojnásobný majster Slovenska v discgolfe Martin Krička. Okrem discgolfu čaká  na návštevníkov aj viacero ďalších atrakcií. Sun Bachledova dolina všetkých pozýva na výnimočnú udalosť. 

Nové discgolfové ihriská


V roku 2015 pribudlo na Slovensku viacero nových nových discgolfových ihrísk. Discgolf tak možno hrať v Rajeckých Tepliciach, v Krpáčove v Nízkych Tatrách, v Bachledovej doline vo Vysokých Tatrách, či v Senici. Počas leta sa budú rekonštruovať aj obe ihriská v Bratislave: Malý Slavín a FMFI UK. Viac informácií o ihriskách na Slovensku nájdete na podstránke Ihriská na Slovensku.  

Discgolf na Slovensku

Organizáciu discgolfových podujatí na Slovensku riadi Slovenská asociácia Frisbee (SAF) prostredníctvom Komisie discgolfej sekcie SAF. Zoznam členov Komisie vrátane odborných subkomisií nájdete nižšie. Slovenská asociácia Frisbee je občianske združenie, ktoré zružuje osoby so záujmom o diskové športy akými sú discgolf, ultimate, freestyle a iné. 

Súťažné podujatia sa na Slovensku konajú od roku 2006, výsledky prvých historických turnajov nájdete na našich stránkach. Od roku 2012 prebieha na Slovensku celoročná súťaž Slovenská discgolfová liga (aktuálne poradie, historické výsledky). Od roku 2011 sa každoročne konajú Majstrovstvá Slovenska v discgolfe. 

 

Read more: Discgolf na Slovensku

More Articles...

  1. Makov MSR 2012 výsledky
  2. Ako vybrať disk na discgolf
  3. Ihrisko Devín
  4. Ihrisko FMFI UK

Page 1 of 5