Articles

Slovenské turnaje 2018

V roku 2018 prebehne na Slovensku 5 turnajov PDGA. Majstrovstvá Slovenska v kategóriach MPO a FPO prebehnú po prvýkrát na májovom turnaji BTS Urban Mayday. Okrem toho sa budú konať aj tradičné turnaje aprílový Budmerice Spring Fling a júnové Smolenice Open. Tento rok nás však čakajú aj dve špeciálne podujatia. Turnaj Hlohovec Open 12. mája bude súčasťou PDGA Women Global Event, v ktorom si svoje schopnosti porovnajú v ten istý deň stovky, či tisíce žien na celom svete, v Hlohovci sa zároveň budú konať Majstrovstvá Slovenska v Masters a v detských divíziach. V auguste sa v Trnave bude konať podujatie Trnava Frisbee Games zamerané na všetky diskové športy, a okrem Majstrovstiev sveta vo freestyle na ňom prebehne medzi inými súťažami aj dvojdňový PDGA turnaj.

Okrem toho sa slovenská discgolfová liga vráti tento rok na jeseň do Krpáčova, do Kuchyne, dva turnaje prebehnú na pevnom ihrisku na bratislavskom matfyze, ďalšie v Malženiciach, Jaslovských Bohuniciach (tam budú turnaje dva, ten jesenný bude Majstrovstvami Slovenska juniorov), či na Malom Slavíne. Po prvýkrát sa bude turnaj konať aj na plánovanom novom ihrisku v Rakoviciach. A tento rok prebehnú aj netradične dva zábavné turnaje o zlaté trenky. Súťažný discgolf sa na Slovensku bude hrať po celý rok.  

Všetky informácie o nadchádzajúcich discgolfových turnajoch na Slovensku nájdete vždy na našej stránke discgolf.sk/statistics