Articles

Reprezentácia Slovenska 2018

Európskym vrcholom sezóny 2018 budú augustové Majstrovstvá Európy v discgolfe v Chorvátskom kúpeľnom meste Svati Martin v blízkosti hraníc s Maďarskom a Slovinskom. Slovensko dostalo tri miesta, ktoré si vybojovali počas roku 2017 Katka Boďová v kategórii žien, ktorá bude na ME obhajovať striebornú medailu, Michal Kúdela v kategórii mužov a Marko Čačala v divízii juniorov do 18 rokov. Boďová a Kúdela si vybojovali tituly majstrov Strednej Európy na miestnom ihrisku v roku 2017 v generálke na toto vrcholové podujatie a preto očakávame, že nás budú úspešne reprezentovať. Marko Čačala zažil svoju reprezentačnú premiéru v roku 2017 na tímových majstrovstvách sveta v Colchestri, kde dosiahol pár výborných výsledkov v match play proti silným súperom. Uvidíme, ako si poradí vo svojom prvom individuálnom vystúpení na vrcholovom podujatí. Slovensko sa bude uchádzať aj o miesto náhradníka, podľa nominačného kľúča by prichádzali do úvahy Richard Kollär (MPM), Soňa Švecová (FPO) a Bea Hergelová (FPO) v tomto poradí.

Tretí ročník Majstrovstiev Strednej Európy, už teraz zabehaného podujatia, ktoré vzniklo z našej iniciatívy. Bude sa konať v júli v slovinskom Kope, na mieste, kde Michal Kúdela zvíťazil na posledných ročníkoch turnaja Lumberjack, a ktorý sa tam bude snažiť obhájiť svoj tohtoročný stredoeurópsky titul. Okrem neho nás budú reprezentovať v kategórii mužov Richard Kollár, Karol Hrubják a Štefan Pócoš, náhradníkmi sú Pavol Kúdela, Martin Krička a Stefan Dobrev. V kategórii žien to bude dvojnásobná majsterka strednej Európy Katka Boďová okrem nej nás budú reprezentovať Bea Hergelová, ktorá si vybojovala priame miesto na turnaji, Soňa Švecová, ktorá obsadila náš národný spot a aj nádejná Natália Nádaská, ktorá dostala dostala kao juniorka voľnú kartu. V kategórii juniorov nás bude reprezentovať Marko Čačala, náhradníkom je Dominik Silný.

Katka Boďová plánuje štartovať aj na Profesionálnych majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v septembri v stredisku Smuggler's Notch vo Vermonte v USA. Minulý rok obsadila na MS 11. miesto a nepodarilo sa jej obhájiť skvelé piate miesto z roku 2016. V septembri však štartovala na turnaji Disc Golf Pro Tour na ihriskách Fox Run Meadows a Brewster Ridge vo Vermonte a tak mala šancu si ich tentoraz vopred vyskúšať. Minulý rok sa MS konali v obrovských horúčavách na novom ihrisku na americkej vojenskej základni v štáte Georgia, kde takáto príprava nebola možná.