Discgolf na Slovensku

Organizáciu discgolfových podujatí na Slovensku riadi Slovenská asociácia Frisbee (SAF) prostredníctvom Komisie discgolfej sekcie SAF. Zoznam členov Komisie vrátane odborných subkomisií nájdete nižšie. Slovenská asociácia Frisbee je občianske združenie, ktoré zružuje osoby so záujmom o diskové športy akými sú discgolf, ultimate, freestyle a iné. 

Súťažné podujatia sa na Slovensku konajú od roku 2006, výsledky prvých historických turnajov nájdete na našich stránkach. Od roku 2012 prebieha na Slovensku celoročná súťaž Slovenská discgolfová liga (aktuálne poradie, historické výsledky). Od roku 2011 sa každoročne konajú Majstrovstvá Slovenska v discgolfe. 

 

Každý rok sa na Slovensku koná niekoľko medzinárodných turnajov, ktoré patria do kategórie PDGA C a na ktorých štartujú najlepší hráči zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska, či Chorvátska a Poľska, a v posledných rokoch aj ďalší poprední európski hráči. Na jar sa pravidlene koná turnaj v Budmericiach (apríl), v Bratislave (máj) a taktiež najväčší slovenský turnaj v Smoleniciach (jún). V lete sa pravidelne koná väčší turnaj v Makove (júl) a menší v Trnave (jún) a na jeseň menšie turnaje v Kuchyni (október) a na Malom Slavíne. V zime sa konajú turnaje v Stupave (december-január), v Kuchni (február), čí Hlohovci (marec). Počet turnajov sa každý rok zyvšuje a rastie aj počet hráčov. Všetky tieto turnaje, vrátane tých najkvalitnejších sú prístupné aj pre menej pokročilých hráčov, stací sa prihlásiť prostredníctvom registračnej stránky

Ihriská na väčšinu turnajov nie sú stále, čiže koše sa na mieste umiestnia len počas turnaja a tréningu naň. Mimo turnajov preto hráči múžu hrať len na pevných ihriskách, ktorých zoznam nájdete na tejto podstránke. Na hru nepotrebujete nič, len aspoň jeden disk, ktorý si často môžete na mieste ihriska zapožičať. Počas zimnej sezóny prebiehajú neprevidelne tréningy aj na iných miestach v Bratislave a okolí, stačí kontaktovať niektorého z hráčov, prípadne Komisiu sekcie discgolfu na adrese This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Prehľad majstrov Slovenska v discgolfe

Rok Miesto OPEN WOMEN OPEN MASTER OPEN JUNIOR
2010 Malý Slavín Martin Krička Katka Boďová   Michal Ondruš
2011 Kuchyňa Richard Kollár Monika Selecká   Šimon Valkovič
2012 Makov Martin Krička Katka Boďová    
2013 Makov Lukáš Grožaj Katka Boďová    
2014 Smolenice Stefan Dobrev

Katka Boďová

Stefan Dobrev  
2015 Makov Michal Kúdela Katka Boďová Richard Kollár  

 

 

Komisia discgolfovej sekcie Slovenskej asociácie Frisbee

Členovia: Katarína Boďová, Jozef Čierny, Stefan Dobrev, Martin Chalány, Lukáš Grožaj, Richard Kollár, Martin Krička, Michal Kúdela

Predsedníctvo: Richard Kollár, Stefan Dobrev, Martin Krička

Súťažná komisia: Lukáš Grožaj, Katarína Boďová, Jozef Čierny, Martin Chalány, Michal Kúdela

Finančná komisia: Stefan Dobrev, Lukáš Grožaj, Richard Kollár

Disciplinárna komisia: Katka Boďová, Lukáš Grožaj, Jozef Čierny

Rozvoj: Martin Krička, Martin Chalány, Richard Kollár

Webstránka: Martin Chalány, Stefan Dobrev, Richard Kollár + Vladimír Spáčil

Grafická sekcia: Michal Kúdela, Lukáš Grožaj + Soňa Švecová