Nová discgolfová webstránka SAF
Sme radi, že v marci 2020 prešla naša webová stránka zásadnými zmenami. Dúfame, že sa vám bude páčiť a že na nej nájdete všetky informácie o slovenskom discgolfe, ktoré hľadáte. Autorom rozhrania stránky je Jakub Kudrna, popredný český hráč discgolfu. Jakub je aj autorom stránky idiscgolf.cz, ktorá má rovnaké funkcionality ako naša stránka. 
 
Prehľad noviniek
 
V menu Ligy v Zoznam líg nájdete poradie dvoch celoročných discgolfových líg – Slovenskej discgolfovej ligy a medzinárodnej Tri Point Tour. 
 
V novej sekcii 3PT nájdete všetky informácie o turnajoch spoločnej medzinárodnej súťaže Slovenska, Rakúska a Maďarska – Tri Point Tour. Momentálne sú v tejto sekcii informácie len v anglickom jazyku, ale časom pribudnú aj v slovenčine. Táto sekcia je oficiálnou medzinárodnou stránkou 3PT, preto sa na nej budú zbierať všetky informácie o 3PT. 
 
V menu Ihriská nájdete aktuálny prehľad discgolfových ihrísk na Slovensku. Ak máte záujem, môžete taktiež pridávať nové slovenské discgolfové ihriská, prípadne spravovať profil svojho vlastného ihriska. 
 
Sekcia Turnaje obsahuje okrem zoznamu všetkých turnajov aj prehľad najbližších turnajov, otvorených registrácií, ako aj výsledkov ukončených turnajov. Každý zaregistrovaný používateľ môže na stránke vytvárať vlastné turnaje, upravovať ich profily, manažovať registráciu na ne a následne pridávať ich výsledky. Ku každému turnaju môžete priradiť vlastných správcov, ktorí budú tieto operácie vykonávať. Správcovia turnaja môžu nastavovať registračné formuláre, finančnú správu turnaja, layouty pre jednotlivé kolá a ostatné parametre podujatia. Skóre po turnaji (ak sa nepoužíva Live Scoring) je však potrebné zadávať priamo na stránke do tabuľkového formátu, nie je teda už možný upload výsledkov z externého súboru. Túto funkcionalitu by sme v budúcnosti chceli opäť pridať, čo bude však najskôr v roku 2021. 
 
Stránka obsahuje aj funkcionalitu Live Scoring dostupnú z hlavného menu. Tento náš vlastný Live Scoring možno využívať na všetkých slovenských turnajoch, stačí, ak to nastaví niekto z oprávnených správcov turnaja v nastavení turnaja. Priebežné skóre budú môcť potom zadávať hráči pomocou hesla priamo počas kola.
 
V menu Hráči nájdete zoznam všetkých registrovaných hráčov. Môžete si tam prezrieť ich profilové stránky, vrátane informácií o ich najbližších slovenských turnajoch. Podobne v sekcii Kluby nájdete prehľad, profily a zoznam členov slovenských discgolfových klubov. 
 
Všetky články, ktoré sa objavia na tejto stránke, budú okrem titulnej stránky aj na stránke Blog, kde nájdete aj osobitnú sekciu, v ktorej budú oficiálne oznamy Slovenskej asociácie Frisbee. Články môžu pridávať len vybraní editori stránky. Ak by ste radi na našej stránke niečo zverejnili, napíšte nám na adresu info@discgolf.sk. 
 
Profil Slovenskej asociácie Frisbee (SAF) nájdete v samostatnej sekcii, vrátane informácií o tom, ako sa stať členom SAF, či o medzinárodných organizáciách, ktorých je SAF členom. V podsekcii Dokumenty sú všetky relevantné dokumenty, akými sú Stanovy SAF, Súťažný poriadok discgolfovej sekcie, Zápisnice zo zasadaní Komisie DG SAF a pod. 
 
Sekcia Reprezentácia obsahuje informácie o súčasnej slovenskej discgolfovej reprezentácii a historické výsledky slovenských discgolfových reprezentantov na vrcholových podujatiach, akými sú Majstrovstvá sveta alebo Majstrovstvá Európy v discgolfe. Taktiež tu nájdete nominačné kritériá SAF na reprezentačné podujatia ako aj štatút reprezentanta. Samostatná podsekcia je venovaná Majstrovstvám strednej Európy. 
 
A napokon, v úvodnej sekcii Discgolf nájdete základné informácie o discgolfe, odkaz na pravidlá, stručnú históriu discgolfu na Slovensku a taktiež obsiahly prehľad webových stránok venujúcich sa discgolfu na celom svete, vrátane videa. 
 
Jazyk celej stránky možno jednoducho prepnúť v pravom hornom rohu zo slovenčiny do angličtiny a späť. Väčšina informácií je momentálne dostupná len v jednom z týchto jazykov, časom však plánujeme dosiahnuť plnú funkcionalitu stránky v oboch jazykoch.
 
Pre tých, ktorí majú záujem organizovať turnaje na Slovensku a používať rôzne funkcionality tejto stránky, zorganizujeme na jar 2020 školenie o tom, ako stránku používať
 
Dúfame, že nová stránka bude dobre slúžiť slovenským aj zahraničným discgolfistom a pozdvihne úroveň organizácie našich turnajov.