Blog
Online kalendár turnajov

Ahojte, prinášame vám možnosť si importovať online kalendár turnajov do vášho osobného kalendára, aby ste si náhodou nenaplánovali napr. svoju svadbu práve v termíne vášho obľubeného turnaja.
Pre import do vášho kalendára, kliknite na odkaz.
Na udalosti sa viete prekliknúť rovno na web odkaz turnaja.

Blog
Reportáž z Chtelnice

Vážené športové nadšenkyne a nadšenci, pohodlne sa usaďte pri svojich obrazovkách pretože práve začína reportáž z májového discgolfového turnaja priamo z Chtelnice.

Obec Chtelnica je lokalizovaná v malebnom predhorí Malých Karpát a jej dominantou je originálny barokový kaštieľ s priľahlým zámockým parkom, ako stvoreným na discgolf a veci s tým súvisiace. Už pred niekoľkými rokmi preskúmali túto oblasť priekopníci Mišo Kúdela a Adrik Čačala a vypracovali plán 12 jamkového nenáročného ihriska s miernymi prevýšeniami a celkovou dĺžkou zhruba 950m. Bukolickú atmosféru zámockého parku dotvára aj menšie jazierko, ktoré je obkolesené niekoľkými jamkami.

V uplynulú teplú májovú sobotu (20.5.2023) sa ihrisko z papiera prenieslo do reality, aj keď iba dočasnej. Po niekoľkých rokoch odkladania spôsobeného hlavne pandémiou sa v Chtelnici konečne uskutočnil prvý discgolfový turnaj. Organizačne ho pôvodne zastrešovali Fajo Feilhauer a Mišo Kúdela, ktorí sa z rôznych dôvodov (aj opäť kovidových) nemohli nakoniec turnaja zúčastniť osobne. Priamo na mieste tak dirigentskú taktovku pohot(d)ovo prebral Motúz Kment za výdatnej podpory domácich hráčov Mira, Mareka a Paťa, pre ktorých bol tento turnaj vôbec prvým herne aj organizačne.

Dni pred turnajom boli bohaté na zrážky, preto vznikla obava, nakoľko bude ihrisko vôbec hrateľné. Nakoniec však bolo počasie milosrdné, počas turnaja nepršalo a ihrisko stihlo aj trošku obschnúť. Park bol obstojne pokosený – tu patrí veľká vďaka obci Chtelnica za ústretovosť. Ohlásený pivný festival sa neuskotočnil, čo nám umožnilo rozložiť hlavný stan priamo v areáli kaštieľa.

A teraz už prikročme k samotnému dianiu na ihrisku:

V kategórii FPO bola situácia na špičke tabuľky pomerne ustálená, pretože skúsená reprezentantka Natália Nádaská si išla po výhru systémom štart-cieľ a viedla prakticky od prvých odohratých jamiek. Súboj o druhé a tretie miesto poskytol zaujímavú zápletku medzi Laďou Slezákovou a Dendžou Hanečkovou, ktoré mali ešte na konci druhého kola vyrovnané skóre. Tretie dejstvo však Dendži vyšlo menej a tak nakoniec pristála tretia za druhou Laďou, ktorá naopak zahrala svoje najlepšie kolo.

Medzi siedmimi mladými bol stav ešte napínavejší. Po solídnych prvých dvoch kolách viedol Adam Ágh tesne stíhaný Matejom Mikom a Mišom Boldišom. Posledný menovaný však v treťom kole prepol na raketový pohon a s pomocou skvelých šiestich birdie sa prepasíroval na čelo rebríčka. Adam trochu zaostal a tak mu patrí konečná tretia priečka za druhým Matejom.

Najvyrovnanejšia situácia však bola v kategórii MPO. Vo všeobecnosti sa dá konštatovať, že prvé kolo sa nieslo v znamení pomalšieho štartu papierovo najsilnejších reprezentantov, čo umožnilo útok niektorých nových mien na špicu hitparády. Ako príklady možno spomenúť Motúza Kmenta, ktorý sa udržal na vrchole signifikantnú časť prvého kola a hlavne Tomáša Pekaroviča, ktorý v druhom kole šetril hodmi, nazbieral úctyhodných 8 birdie a do tretieho kola vstupoval ako vedúci pelotónu. V treťom kole sa však reprezentanti Marko Čačala, Hugo Krička a Kajo Hrubják dostali na prevádzkovú teplotu a nazbierali každý po 7 birdie. Tým si zabezpečili pozíciu na stupňoch víťazov, pričom Kajovi sa to podarilo z druhého flightu. Po skončení tretieho kola nastala mierne kuriózna situácia, keď online scoring prisúdil všetkým trom hráčom úplne rovnaké skóre. Nakoniec o konečnom poradí musel rozhodnúť až closest-to-the-pin rozstrel na jamke č. 1, kde najbližšie ku košu umiestnil svoj disk Kajo, potom Marko a nakoniec Hugo a tým bolo konečné poradie rozhodnuté.

Turnaj plný zvratov mal ešte zaujímavú dohru. V druhom flighte totiž počas tretieho kola nastala situácia, kde sa dvaja hráči snažili naraz zadať skóre na livescoringu. To spôsobilo chybu v online zapisovaní skóre a Kajo spätnou analýzou prišiel na to, že v treťom kole zahral v skutočnosti o jeden hod viac. Tým sa presunul v celkovom hodnotení na tretie miesto, za druhého Huga a celkového víťaza Marka.

Jamky na ihrisku boli koncipované ako kratšie a jednoduchšie, t.j. vhodné hlavne pre začiatočníkov a rekreačných hráčov, čo dokazuje aj pomerne veľký počet ľudí (53%) s mínusovým skóre. Predpoklady na turnajové esá sa naplnili vrchovato, všetky tri padli v druhom kole. A nielen to, všetky padli v priebehu pár minút. Ostrostrelec Števo Pocoš rozvlnil retiazky priamo z odhodiska na jamke číslo 1. Podobne, Motúz Kment a Miňo Kouba zaskórovali na jamke číslo 10, pričom Motúz aj Miňo si tak zaknihovali prvé turnajové eso.

Aj keď oficiálne kategória MP40 nebola otvorená, postarší (ale zachovalí) páni sa predsalen dočkali zaslúženého uznania. Tekuté ceny, ktoré venoval Jaro Ágh, si odniesli traja najlepší: tretí Adrik Čačala, druhý Paľo Urban a víťazný už spomínaný Tomáš Pekarovič.

Všetkým víťazom jednotlivých kategórii srdečne gratulujeme a veľmi nás teší hojná účasť nových aj staronových tvárí. Na záver sa patrí poďakovať celému realizačnému tímu v zložení Fajo Feilhauer, Mišo Kúdela a Motúz Kment. K zdarnému priebehu turnaja výraznou mierou prispeli miestni Miro Bašňák, Paťo Piačka a Marek Skýpala. Okrem nich sa na príprave ihriska podieľali Galina, Miňo, Ondrej Macháč, Hugo, Matej a Kamil Mikovci. Taktiež veľmi oceňujeme prístup obce Chtelnica, ktorá nám umožnila turnaj v parku realizovať, zabezpečila kosenie a poskytla hodnotné ceny pre víťazov jednotlivých kategórii.

Úplným záverom možno len konštatovať, že tento turnaj ukázal, že Chtelnický zámocký park a discgolf idú dokopy. Pevné ihrisko v neďalekej budúcnosti by preto bolo pomyselnou čerešničkou na torte.

 
Blog
Dvojitý výjazd za hranice

Sobota plná discgolfu

V sobotu 4.3. vycestovali dve skupiny slovenských hráčov za discgolfom do Českej republiky. 
 
Prvá skupina v zložení Tomáš Mozola, Martin Mozola, Marek Novotný, Matúš Kment,Jozef Čierny a Milan Kouba vycestovala na turnaj Latitude 64 series,ktorý sa konal v Moravskom Krumlove.
 

V kategórii MPO

Po tesnom súboji,ktorý rozhodla až posledná jamka zvíťazil Tomáš Mozola, ktorému srdečne gratulujeme!

V rovnakej kategórii súťažili Marek Novotný (9. miesto) a Jozef Čierny (10. miesto).

V kategórii MA2

Súťažili Milan Kouba (12.miesto) a Martin Mozola (16.miesto)

V kategórii MA3

 Súťažil Matúš Kment (13. miesto)

 

Druhá skupina v zložení Igor Miškovič a Samuel Kšiňan vycestovala do Nového Jičína na memoriál Bedřycha Smetanu.

Obaja slovenskí zástupcovia hrali v kategórii MPO:

Samuel Kšiňan (11. miesto) 

Igor Miškovič (18. miesto)

 

Všetkým zúčastneným gratulujeme k pekným výsledkom a tešíme sa na Vaše ďalšie úspechy .

 

 

 

 

Blog
MSR 2022, KRPÁČOVO

MSR 2022, Krpáčovo

V nádhernom prostredí Nízkych Tatier sa odohrali 10 a 11.9. Majstrovstvá Slovenska v discgolfe.
 
Od začiatku nás sužovali obavy z toho aké bude počasie. Predpovede hovorili o silných dažďoch počas oboch dní. Sme veľmi radi,že sa počasie nakoniec umúdrilo a užili sme si počas kôl najmä slnečné lúče bez výrazných dažďov.
 
Radi by sme ešte poďakovali sponzorom bez ktorých by turnaj nebol realizovateľný:
vcelovina.sk, polianka.sk, ituin.sk, ultimo.cz a tpfdiscs.com
 
Na majstrovstvách Slovenska sa zúčastnilo celkovo 47 sútažiacich.
 
Majstrovstvá Slovenska v discgolfe sa hrali v kategóriách:MPO, FPO, MP40, FP40
 
Výsledky:
V kategórii MPO:
1.Marko Čačala -15 (168)
2.Michal Kúdela -10 (173)
3.Karol Hrubják  -9 (174)
 
FPO:
1. Katka Boďová +13 (196)
2.Soňa Kúdelová +22 (205)
3.Natália Nadáska +43 (226)
 
MP40: po rozstrele na jamke č. 1
1.Richard Kollár -1 (182)
2.Martin Krička -1 (182)
3.Jozef Čierny  +3 (186)
 
FP40:
1. Alena Müller +56 (239)
2.Galina Miková +108 (291)
3.Marta Ondrušová +121 (304)
 
Okrem MSR sa konal aj open championship pre juniorov.
 
Výsledky:
MJ18:
1. Samuel Kšiňan +4 (187)
2.Kamil Miko +32 (215)
3.Šimon Pekarovič +63 (246)
 
FJ18:
1. Nela Ivančíková +137 (320)
 
Radi by sme ešte vyzdvihli prácu realizačného tímu,ktorý nám všetkým pripravil skvelý turnaj plný zážitkov. 
 
Budeme sa na vas tešiť znovu o rok.

 

 

 

Blog
Slovak Open 2021 a MSR

Počas víkendu 11. – 12.9. 2021 sa uskutočnil turnaj Slovak Open 2021. V malebnom prostredí podhoria Nízkych Tatier v Krpáčove sa zišlo 48 súťažiacich zo štyroch krajín. Turnaj prebehol bez väčších problémov aj vďaka krásnemu počasiu.

Výsledky prvých troch súťažiacich v každej kategórii (umiestnenie, meno, počet hodov, rozdiel oproti paru):
 

MPO

1. Marko Čačala, 155, -28
2. Filip Tomeczek, 162, -21
3. Karol Hrubják, 169, -14

FPO

1. Natália Nádaská, 203, +20
2. Beáta Feilhauerová, 209, +26
3. Iveta Bečková, 224, +41

MP40

1. Jozef Čierny, 190, +7
2. Dawid Kot, 195, +12
3. Martin Mozola, 196, +13

FP40

1. Joanna Kot, 235,+52
2. Galina Miková, 272, +89
3. Marta Ondrušová, 293, +110

FJ18

1. Hugo Krička, 193, +10
2. Patrik Žemla, 228, +45
3. Šimon Pekarovič, 229, +46

Súčasťou turnaja Slovak Open 2021 v Krpáčove boli aj Majstrovstvá Slovenska (MSR) v kategóriách muži (MPO), ženy (FPO), muži nad 40 rokov (MP40) a ženy nad 40 rokov (FP40).

Výsledky prvých troch súťažiacich v každej kategórii (umiestnenie, meno, počet hodov, rozdiel oproti paru):

MPO

1. Marko Čačala, 155, -28
2. Karol Hrubják, 169, -14
3. Tomáš Mozola, 173, -10

FPO

1. Natália Nádaská, 203, +20
2. Beáta Feilhauerová, 209, +26
3. Iveta Bečková, 224, +41

MP40

1. Jozef Čierny, 190, +7
2. Martin Mozola, 196, +13
3. Richard Kollár, 202, +19

FP40

1. Galina Miková, 272, +89
2. Marta Ondrušová, 293, +110
(V tejto kategórii sa MSR nezúčastnilo viac súťažiacich.)

Ďakujeme sponzorom turnaja: Hotel Polianka, ultimo a Slovenská Asociácia Frisbee

 

Blog
Valné zhromaždenie sekcie discgolf SAF 2021

Drahé discgolfistky, drahí disgolfisti, drahí priatelia tohto športu,

Chceli by sme Vás týmto pozvať na valné zhromaždenie pre sekcie discgolfu Slovenskej Asociácie Frisbee pre rok 2020. Valné zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 11.09.2021 o 20:00 v zasadačke hotela Polianka v Dolnej Lehote, Krpáčove. Valné zhromaždenie sa bude konať v večer po prvom hracom dni turnaja Slovak Open, ktorý je Majstrovstvami SR v kategóriách MPO a FPO. Okrem informácií o dianí v slovenskom discgolfe, bude nemalú časť tvoriť aj diskusia o cieľoch a napredovaní discgolfu na Slovensku a tak každý nápad a hlas pomôže.

Tešíme sa na Vašu účasť a prípade, že sa nemôžete zúčastniť, budeme radi, keď Vaše miesto na valnom zhromaždení bude zastúpené aspoň zástupcom klubu.
 
Predseda komisie sekcie discgolfu SAF
 

 

Blog
Pozvánka na valné zhromaždenie sekcie discgolf SAF

Drahé discgolfistky, drahí disgolfisti, drahí priatelia tohto športu,

Chceli by sme Vás týmto pozvať na valné zhromaždenie pre sekcie discgolfu Slovenskej Asociácie Frisbee pre rok 2020. Valné zhromaždenie sa uskutoční v piatok 11.09.2020 o 20:00 v zasadačke hotela Polianka v Dolnej Lehote, Krpáčove. Valné zhromaždenie sa bude konať v predvečer prvého dňa turnaja Slovak Open, ktorý je Majstrovstvami SR v kategóriách MPO a FPO. Okrem informácií o dianí v slovenskom discgolfe, bude nemalú časť tvoriť aj diskusia o cieľoch a napredovaní discgolfu na Slovensku a tak každý nápad a hlas pomôže.

Tešíme sa na Vašu účasť a prípade, že sa nemôžete zúčastniť, budeme radi, keď Vaše miesto na valnom zhromaždení bude zastúpené aspoň zástupcom klubu.
 
Členovia komisie sekcie discgolfu SAF
Blog
Ako sa správne prihlásiť na turnaj

Sme veľmi radi, že sa naše turnaje znovu rozbiehajú a tiež, že nám počas pauzy začala fungovať nová stránka. Keďže si táto nová stránka nepreniesla žiadne členské údaje zo starej stránky, zostavili sme pre vás zoznam dôležitých vecí, na ktoré by ste mali myslieť pri prihlasovaní na turnaje. Článok je písaný formou otázok a odpovedí, kľudne nám do komentára pridajte vaše ďalšie otázky. Ak budeme vedieť, pokúsime sa článok doplniť aj o odpovede na ne.

1. Prečo sú niektorí hráči v turnajovom zozname zvýraznení na zeleno?

Takto sú zvýraznení hráči, ktorí majú na stránke vytvorené konto. Po kliknutí na ich meno sa vám zobrazí ich profil. Pre vytvorenie vlastného konta kliknite sem a vyplňte svoje údaje.

2. Potrebujem konto na stránke?

Na prihlásenie sa na turnaj nie je potrebné mať vlastné konto. ALE, mať konto má niekoľko výhod a naopak, nemať konto má niekoľko nevýhod. O čom hovoríme?

  • Na to, aby ste mohli súťažiť v slovenskej lige, musíte mať vytvorené konto na stránke discgolf.sk a zároveň byť aj členom SAF. Ak si vytvoríte konto na stránke až po ligovom turnaji, turnaj sa vám do aktuálnej ligy vo vašom novom profile spätne nezapočíta.
  • Na svojej profilovej stránke môžete nájsť celú svoju hráčsku históriu turnajov, ktoré sa evidujú na stránke od vytvorenia konta na stránke. Tiež tam nájdete svoj prehľadný plán najbližších turnajov, na ktoré ste prihlásení, a samozrejme odkazy na výsledky turnajov.
  • Po prihlásení na turnaj môžete svoje údaje cez svoje konto editovať, napríklad, ak organizátor turnaja vytvoril formulár na jedlo počas turnaja. Priamo zo svojho konta budete môcť svoju voľbu zmeniť dovtedy, dokedy budú turnajovým riaditeľom zmeny povolené.
  • Vo vašom konte evidujeme aj to, či ste členom SAF alebo nie, čo vás oprávňuje k zľave na väčšine slovenských turnajov. Toto nastavenie však nie je automatické, ale kontrolujeme ho niekoľko krát za rok s centrálnou verejnou databázou členov SAF. Ak ste sa stali členom SAF, ale to ešte nie je uvedené vo vašom profile, dajte nám (alebo turnajovému riaditeľovi) vedieť a doplníme to.


3. Je nejaký spôsob, ako sa dajú priradiť k môjmu novovytvorenému kontu turnaje, ktoré som odohral/a predtým, ako som mal/a na stránke vytvorené konto?

Áno, v malom rozsahu je to možné. Tieto turnaje síce už nebudú započítané do aktuálnej ligy, ale na vašu stránku sa ešte dajú doplniť. Vyžaduje to ale prácu a čas niektorého z administrátorov stránky, ktorý musí každý turnaj po jednom priradiť k vášmu kontu. Takže je potrebné, aby ste nám poslali presný zoznam všetkých turnajov, ktoré chcete k svojmu kontu priradiť.

4. Mám vytvárať kontá aj pre všetky svoje deti, ktoré hrajú discgolf na slovenských turnajoch?

Určite áno! To je jediný spôsob, ako môžu súťažiť v discgolfovej lige medzi svojimi rovesníkmi. O pár rokov sa vám za to možno poďakujú, keď budú mať na jednej stránke kompletný prehľad svojich výsledkov od svojich prvých turnajov.

 

Blog
Opätovné otvorenie discgolfových turnajov SAF

Napriek tomu, že niektoré opatrenia na zmiernenie dopadov šírenia koronavírusu na Slovensku stále platia, je u nás už povolené organizovanie verejných športových podujatí (pri dodržaní všetkých podmienok uvedených príkazom hlavného hygienika). Z tohto dôvodu je už možné organizovať aj discgolfové turnaje SAF a takisto aj turnaje sankcionované PDGA na Slovensku.

Takže aj discgolfová sezóna sa znova rozbieha a už zajtra, v sobotu 27. júna, sa v Kuchyni dozvieme, ako kto trénoval počas neplánovanej sezónnej prestávky. 

Blog
Pozastavenie DG podujatí na Slovensku

Na základe vyhlásenia mimoriadnej situácie Ústredným krízovým štábom SR a na základe zákazu konania sa športových podujatí v súvislosti s prebiehajúcou situáciou spojenej so šírením sa koronavírusu (COVID-19) rozhodla Discgolfová komisia SAF s okamžitou platnosťou o dočasnom prerušení všetkých súťaží v discgolfe na území SR minimálne do 29.3.2020.