Majstrovstvá Slovenska v discgolfe 2019
V dňoch 12. – 13. októbra 2019 sa v priestoroch zámockého parku v Hlohovci uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v discgolfe v kategóriách MPO a FPO.

Po silných sobotňajších kolách 979 / 998 viedol medzi slovenskými hráčmi v kategórii MPO náš talentovaný junior Marko Čačala. V súboji o titul majstra Slovenka rozhodlo napínavé finále a následný rozstrel medzi Markom Čačalom (-16) a Štefanom Pócošom (-16), kde Marko získal cenný hod a stal sa tak najmladším majstrom Slovenska v kategórii Open. Trojicu najlepších slovenských hráčov MPO uzavrel Michal Kúdela (-12), ktorý po dvoch nevydarených kolách zahral v nedeľu rekord ihriska (-10) s ratingom 1 024.

V kategórii FPO viedla od začiatku úradujúca majsterka Slovenska Katka Boďová a po kolách 925 / 923 / 894 titul obhájila; získala tak už svoj deviaty. Tesný súboj sa odohral o druhé miesto, na ktorom sa po napínavom treťom kole a finále umiestnila Soňa Švecová (+15). Tretie miesto obsadila Beáta Feilhauerová (+16).

 

Popri hlavnom podujatí sa v hlohoveckom parku uskutočnili aj vedľajšie Majstrovstvá Slovenska juniorov v kategóriách MJ6 a MJ8 (do 6 a do 8 rokov) na peknom 5 jamkovom ihrisku.

V kategórii do 6 rokov sa zúčastnilo 8 súťažiacich a rozhodnúť o majstrovi sa nepodarilo ani po piatich jamkách, keďže dvaja súťažiaci mali zhodný počet hodov (17). Na rad musel prísť rozstrel, ktorý sa uskutočnil formou CTP (kto prvým hodom hodí bližšie ku košu). Nakoniec v rozstrele zvíťazil Dominik Pekarovič a stal sa tak majstrom Slovenska v kategórii MJ6. Druhý sa umiestnil Marko Chmelka a tretí Juraj Grožaj.

V kategórii do 8 rokov súťažili traja hráči a rozdiel medzi prvým a tretím bol iba 1 hod. Ako v predchádzajúcej kategórii, aj tu sa ihrisko skončilo rovnakým počtom hodov pre prvého a druhého súťažiaceho. Na rad musel prísť znova rozstrel, taktiež formou CTP. Nakoniec sa bližšie ku košu dostal Šimon Pekarovič, ktorý sa tak stal víťazom v kategórii MJ8. Na druhom mieste skončil Jakub Hlbočan a tretí Tomáš Papala.

  

Víťazom srdečne blahoželáme a dúfame, že sa čoskoro so všetkými stretneme na ďalších turnajoch a že sa naša komunita bude naďalej rozrastať o nových hráčov.

Výsledky turnaja môžete nájsť na tomto odkaze https://www.pdga.com/tour/event/42992#FPO.