Výsledky turnajov z rokov 2006 – 2012
Pozrite si historické výsledky slovenských turnajov od obdobia, kedy na Slovensku nebolo žiadne permanentné discgolfové ihrisko a turnaje boli najlepším spôsobom, ako si nezáväzne zahrať discgolf, až po obdobie, kedy sme spustili predchodcu tejto stránky a začali sme systematicky zaznamenávať všetky turnajové výsledky v tom istom formáte. Texty pochádzajú z historických záznamov a aj štýl jazyka je autentický (a bez modifikácií).

 

Rok 2006
 • Gerulata Discus Romanus Open 2006 Part I. Historický prvý medzinárodný discolfový turnaj na Slovensku sa uskutoční 22.-23.7 2006 v parku kaštiela mestskej časti Bratislava Rusovce. Srdečne všetkých pozývame, o zábavu sa postaráme.
 
 
Rok 2007
 • Budmerice Spring Fling 2007. Spravili sme si turnajík aj v krásnom parku okolo kaštiela v Budmericiach.
 
 • Nováčikovský turnaj na Sandbergu. V utorok 8.5. sa konal v Devínskej novej Vsi na Sandbergu nováčikovsky discgolfový turnaj v kategorii zmiešaných dvojíc.

 • Gerulata Discus Romanus Open. Druhý ročník discgolfového turnaja na našom území sa konal v pekne pokosenom parku kaštiela v Rusovciach za čo patrí vďaka kompetentným v tejto mestkej časti Bratislavy. Dúfajme, že sa v budúcnosti zlepší aj čistota.

 

Rok 2008
 • Budmerice Spring Fling 2008. Aj tohoto roku nám prialo pocasie a tak sa aj druhý rocník medzinárodného discgolfového turnaju konajúceho sa v rozkvitnutej záhrade Budmerického kaštiela konal vo velkej pohode a dobrej nálade. Vdaka všetkým, ktorí pomohli tento parádny víkend uskutotcnit. Neviem nájisť výsledky k tomuto turnaju, preto tu niesu.

 

 • Smolenice Open 2008.The third year of our main discgolf tournament in Slovakia was held at the picturesque setting of the park near Chateau Smolenice, near village of Smolenice, about 1 hour drive north-east from Bratislava. We would like to thank ing. Karol Volner from the Chateau Smolenice for kindly allowing us to organize the tournament in this wonderful location.

This year the tournament was moved from the park of Chateau Rusovce to Smolenice, and while the drive is now longer for most of us, we feel the move was extremely beneficial. The setting is truly beautiful, and allows to design a truly top-quality discgolf course.

The attendance exceeded our wildest expectations, and at 26 players this was the largest discgolf tournament ever held in Slovakia. We had 6 players from Slovakia, 6 from Czech republic (all the top players from both countries attended), 8 from Austria, 4 from Hungary and 1 each from New Zealand and USA (although both are starting to be naturalized in Hungary/Slovakia, thanks to the very fine ladies here. :-). This included 2 ladies and a junior.

We ordered an iffy weather for Saturday, with clouds and wind but not rain, in order to discourage the park visitors, so we can be free to play. This backfired somewhat, as we had some rain showers, including two that were somewhat wetter. We apologize for that and will try to do better next time. Sunday was a perfect discgolf weather, though. Sunny and not too hot, with only a light wind.

We played two rounds on Saturday and as the course is really long (over 2400m) it proved to be a truly exhausting affair. With somewhat late start of the first round around 10:30 we finished the second round only around 19:30. After the first round we played in 3-somes and that helped to speed up the play. Despite reused baskets (many thanks to Dylan Cooper and Martin Slizek for bringing additional baskets) and some overlapping holes, the flow was good without much waiting for other groups.

Dylan Cooper from New Zealand/Hungary took the early lead and with consistently solid play never relinquished it. However, the fight for 2-5th place was tight and interesting. At the end, the top 4 places featured players from 4 countries (New Zealand, Hungary, Czech Republic and Slovakia). Yes, this is a thinly veiled hint to our friends in Austria to send their best players next time. ;-)
 

Rok 2009
 • 2009 Budmerice Spring Fling, April 3-4. V rekordnom počte 25 hráčov (10 z Rakúska, 9 zo Slovenska, troch z Madarska, dvoch z Chorvátska a jedného Čecha) sa konal v okolitej záhrade kaštiela v Budmericiach, už v poradí tretí discgolfový turnaj pod krídlami Literárneho Fondu za ktorého podporu sa jeho vedeniu ako aj ostatným pracovníkom chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať. Počasie nám aj tento rok pripravilo prekrásny víkend, tentokrát sme hrali 6 kôl po 12 jamiek, pričom sa poradie takmer po každom kole neustále menilo, čo nepochybne prispelo k dramaticnosti turnaja. Víťazom sa nakoniec stal Stefan Dobrev s trojhodovým vedením pred druhým Martinom Kričkom, ktorý sa neubránil vo finále pred výborne hrajúcim Jurajom Turanom a Laszlom Bakom s ktorými sa musel nakoniec o túto druhú priečku podeliť. Medzi ženami dominovala Susanne Giendl, ktorá nedala svojim súperkám prakticky žiadnu šancu a zvítazila s nádskokom 23 hodov. V kategórií juniorov sa po prvý krát okrem Šimona Valkovica predstavil aj Andrián Németh a ukázal že to myslí docela vážne! Držíme obidvom palce a dúfame že to na seba v Smoleniciach poriadne rozbalia :) Na záver ešte raz vďaka všetkým, ktorý prispeli k tomuto fantastickému discgolfovému turnaju! Žial ani z tohto turnaja nemám kompletné výsledky mal by ich mať Stefan Dobrev.

 

 • CEL Smolenice 2009. Rekord v počte zúčastnených z jarného turnaju v Budmericiach sa nám podľa očakávania podarilo prekonať, do Smoleníc totiž prišlo až 45 hráčov na v poradí druhý turnaj Centrálnej Európskej ligy. Park v okolí Smolenického zámku ktorý nám aj tento rok Slovenská akadémia vied ponúkla (za čo jej touto cestou veľmi pekne Ďakujeme), si pre nás pripravil vynikajúce počasie. Od prvého kola si ihrisko v pohode užíval Daniel Hatvani (HU) ktorý aj vo finále dominoval a nakoniec s osem-hodovým nádskokom dokrácal k svojmu prvému turnajovému výťazstvu mimo Madarska. Mezdi ženami si ustrážila nádskok Irmgard Derschmidt (AUT). Za zmienku stoja aj dvaja Grandmasters, Gabriele Gould (AUT) a József Senior Jesztl (HU), krorý poctivo absolvovali všetky tri kolá tohoto nárocného ale za to prekrásneho ihriska.

Trošku nás mrzí celkovo velmi nízka účasť Slovenských discgolfistov, preto dúfame, že sa nám v čo najkatšej dobe podarí konečne doriešiť ihrisko s pevne zabudovanými košmi, aby nás na nom mohlo trénovať čoraz viac, pretože liga sa nekončí, naopak pokračuje, presnejšie po prázdninách 5-6. septembra v Rakúskom Buschbergu a 26-27 septembra vyvrcholí v Prahe.

Výsledky CET Smolenice Slovak open 2009: nedochovali sa

 

 • H!Open 2009. Tretí turnaj v rámci CEL s názvom H!Open 2009 sa uskutočnil v Naturparku Lieser Berge v dolnom Rakúsku. Počasie bolo aj tentokrát priaznivé, ihrisko sa nachádza na kopci takže sa bolo treba vysporiadať s velmi silným vetrom. Dobrou správou je, že 5. decembra sa toto ihrisko spočívajúce s 18 jamiek (pevne zabudovaných košov) bude oficiálne otvárať a kedže je to iba 130 km od Bratislavy tak si určite radi v budúcom roku nájdeme čas na poriadny tréning.

 

 • Czech Open 2009. Finálny turnaj Centrálnej Európskej ligy sa odohral v Prahe na Vipich parku. Výsledky:Tu/Here

 

Rok 2010
 • Budmerce Spring Fling 2010. Aj 4. rocník tohoto turnaju prilákal do záhrady Budmerického kaštiela nadšencov discgolfu zo všetkých susediacich krajín plus dvoch reprezentantov z Chorvátska. Ked to na prvej jamke v prvom kole zarval do najbližšieho stromu a následne dokoncil jamku s bogey, nik netušil, že si nakoniec vo finále udrží s prehladom nádskok a ešte si aj svojich zúfale sa snažiacich protihrácov , stihne na poslednej jamke pofotit. Tak zdravo drzí a dobrý je vítaz prvého z dvoch tohtorocných discgolfových turnajov v SR Chorche Turan. Gratulujeme !!! Vysledky: tu

 

 • Smolenice 2010. Výsledky zo Smoleníc nájdete TU.

 

 • Majstrovstvá Slovenskej Republiky 2010. Dňa 16.10.2010 sa konali Majstrovstvá SR v Disgolfe. Tu sú dlho očakávané podrobné výsledky. Fotka z MSR 2010 je na titulke tohto článku.

 

Rok 2011
 • Budmerice Spring Fling 2011. V dňoch 16-17 apríla sa za krásneho slnečného počasia uskutočnil discgolfový turnaj v okolí Budmerického zámku. Rekordná účasť 33 discgolfistov, aj keď nie všetci odohrali plný počet kôl, pretože boli pracovne vyťažení, si našli čas a prišli si užiť tento romantický discgolfový zážitok. Nalepšie kolo zahral Stefan Dobrev 6 pod PAR, PAR je na tomto ihrisku 38. Vysledky: TU

 • Smolenice Open 2011. Cez víkend 11-12. júna sa uskutočnil v Somleniciach ďalší ročník už tradičného turnaja. Ihrisko si vyslúžilo veľkú pochvalu od zahraničných aj domácich účastníkov - ako svoju malebnosťou, tak aj nárčnosťou, vďaka čomu sa radí do Európskej špičky. V nádhernom slnečnom počasí sa pod smolenickým zámkom od soboty odohrávali napäté súboje či už s premenlivým vetríkom, alebo s náročným terénom a prírodnými prekážkami. Mnohé jamky štartovali z úzkych turistických chodníkov v priľahlých lesíkoch a cieľový kôš bol umiestnený v diaľke na rozľahlých lúkach za rôznymi prekážkami, v zákrute za kríkmi, či medzi stromami. Pre divákov najefektnejší kôš sa však nachádzal postavený na protiľahlom svahu pod ktorým sa vábivo ligotalo male jazierko a znamenal pre mnohých zvýšený tep a napätie, pretože nejeden disk svišťal vzduchom ponad jazierko, ale nepreletel až na druhý breh a žblnkol do vody. Takže počas prestávky, poniektorí účastníci zhodili šaty a pokúšali sa vyloviť svoje náčinie, čo ich určite v panujúcej horúčave aspoň prijemne osviežilo.

Nedeľa sa niesla v znamení nepríjemných prekvapení. Najprv organizátorom zmizol úsmev z tvárí, keď zistili, že im niekto cez noc z areálu ukradol jeden z osemnástich košov a na aute v ktorom prišli hráči z Maďarska vyfučali pravú zadnú pneumatiku.
Úsmev sa im potom vrátil, vďaka esu (na tomto podujatí historicky prvému), ktoré sa podarilo dosiahnuť rakúskemu diskgolfistovi Berndovi Kolmanzovi na desiatej jamke dlhej viac ako 50m. Tento úžasný moment, keď hráč zasiahne kôš na prvý pokus, tzv. "hole-in-one" potvrdil vysokú kvalitu účastníkov, medzi ktorými bola takmer cela slovenska špička, plus silné zastúpenie z Čiech, Rakúska a Maďarska. Ďakujme všetkým za účasť a za vyzbieranie finančného príspevku na ukradnutý kôš, ktorý sme mali zapožičaný od Petra Kučeru, ktorý nám ho požičal z jeho pevného ihriska v Kuchyni. Výsledky TU.

 

 • Kuchyňa Camp 2011. Dňa 6.8.2011 sa za krásneho počasia uskutočnil Camp v Campingparku Karpaty (Kuchyňa). Stretlo sa tam zopár nadšencov frisbee a zopár kempistov z bratislavského klubu. Na zatiaľ 7 jamkovom pevnom ihrisku sme Camp zahájili súťažov dvojíc (Doubles - best disc), ktorú hralo 7 párov, zvíťazila dvojica Monika/Čirsson a na krk im dýchala dvojica Sisa/Marek, bohužial neviem s akým skóre niekde som stratil skorkarty. Pokračovali sme individuálnou súťažou (dve kolá za sebou). Tu sa podarilo vyhrať Mišovi Marčanovi (skóre 19+21, 40), tesne za ním Čirsson (21+20, 41), Miloš (24+21, 45) a v ženskej kategórií Sisa (23+25, 48)- mimochodom rovnako ako ja KAShO, čo znamená veľký pokrok v ženskom discgolfe na Slovensku :) Ďalej mal nasledovať Birdie hunt, ale vzhľadom na vyčerpanosť sme zvolili rýchlejšiu súťaž a to Speed DG, tam išlo o to prejísť celé ihrisko v čo najkratšom čase bez ohľadu na skóre. Štartovalo sa priamo v kempe pred recepciou, tam bol aj cieľ. Prvý sa dostal na trať Mišo a pokračovali Čirsson, ja a majiteľ kempu Peťo Kučera. V cieli sme videli prvého Čirssona s časom 7:05, nasledovali - ja 8:01, Peťo 8:27 a s problémovým kolenom Mišo 10:27.


Podvečer sme poopekali dobré pstruhy, špekáčky, mäsko, popili sme dobre vychladené pifko a po zotmení pri umelom osvetlení, odštartovali Putting Contest. Hrali sa dve disciplíny, prvá bola klasický Putting Contest, na tri pokusy sa dostať čo najďalej od koša. Zučastnilo sa pomerne veľa hráčov, skoro všetci, čo boli v kempe (cca 25), tu som zvíťazil ja, nebola to žiadna dráma, pretože som išiel posledný asi na šiestej vzdialenosti a predomňou nikto nedal. Zato druhá súťaž bola oveľa napínavejšia, hráč musel prejsť šest rôznych vzdialeností na čo najmenej pokusov, vždy keď premenil posúval sa o priečku vyššie a každý mal nato 20 hodov. Najprv išli campisti z bratislavského klubu, keď tu zrazu pán s klobúkom na hlave všetkých prekvapil a podarilo sa mu to na perfektných 7 hodov. "Profesionáli" začali mať obavy, že nasadil latku príliš vysoko, keď Mišovi, Čirssonovi a dokonca ani Sise, ktorá sa dostala až na 6 métu bez zaváhania, nepodarilo dosiahnuť rekordných 7. Potom som prišiel ja a vyzeralo to biedne, keďže som pochybil už na 3 méte, ale napokon sa to podarilo na 7, prišiel rozstrel a tam sa ukázali skúsenosti zadarilo sa mi na 11, súperovi na 15, tak mi na konto pribudlo aj druhé víťaztvo.Ďakujem všetkým zúčastneným, že vytvorili perfektnú atmosféru a športovali v plnom nasadení.

 • Majstrovstvá Slovenska Kuchyňa 2011. V sobotu 8.10. sa na 9-jamkovom ihrisku v Kuchyni konali Majstrovstvá Slovenska v discgolfe. V kategórii mužov zvíťazil Richard Kollár, v kategórii žien Monika Selecká, medzi juniromi zvíťazil poliak Piotr Holda. V puttingu zvíťazil Lukáš Kasho Grožaj a poľská hráčka Alicja Zieba. Discgolfovú sezónu ukončí turnaj v Makove 15.-16.10. Kompletné výsledky aj so štatistikami nájdete na samostatnej stránke majstrovstiev.

Výsledky MSR v puttingu

Kategória OPEN
    Lukáš Kasho Grožaj
    Adrián Németh
    Matej Kumo Kumorovitz
    Richard Kollár
    Martin Čirsson Krička
    Miloš Čáp

Kategória WOMEN
    Alicja Zieba
    Sisa Grožajová
    Denisa Javorská

 

 • Makov Open 2011. Posledný tohtoročný turnaj pozostával z dvoch dní, ktoré sa od seba líšili hlavne v počasí. V sobotu sme museli čakať až do 10.30 na rozplynutie hmly, ale aj tak prvé skupiny museli hádzať na "slepo". Po pol hodine keď hmla ustúpila a vietor naopak zosilnel nastala pre hráčov skutočná skúška z toho, ako poznajú svoje disky. V nedeľu bolo na programe tretie kolo, ale vzhľadom k prekrásnemu jesennému počasiu sme sa všetci zhodli, že namiesto finále si radšej zahráme všetci štvrté kolo. Špecialitou v tomto kole bola skupina Dobrev family, ktorej patrí veľký obdiv a naše želanie, aby to nebolo naposledy. Ďakujeme zúčastneným hráčom z Moravy, Poľska a Bratislavy (špeciálne Vladkovi, pre ktorého to bol vôbec prvý turnaj) a veríme, že nás bude budúci rok ešte viac. Na záver by som rád poďakoval organizátorom SKI Apartmány Makov, ktorí tomuto turnaju vytvorili nádherné podmienky. Prvé oficiálne ženské Hole in one na turnaji zaznamenala Dendža na jamke č.6 (v hustom lese asi 40m) a také pravé, naše klubové: Tong Cing!!! Kompletné výsledky nájdete tu. Prehľad výsledkov:
Kategória OPEN
    Lukáš Jedlička 137
    Martin Krička 143
    Štefan Dobrev 148
    Martin Olšina 157
    Lukáš Grožaj 159
 
Kategória WOMEN
    Silvia Grožajová 198 
    Denisa Javorská 205
    Marcela Pongracova 236
 
Kategória JUNIOR (2 kolá) :
    Hugo Krička 136
    Mária Dobrev 172
    Andrej Dobrev 177
 
Rok 2012
 • Budmerice Spring Fling 2012. Sme radi, že aj tento rok sme dokázali usporiadať v poradí už šiesty ročník Budmerického discgolfu. Myslím, že tentokrát to organizačne vyšlo nad očakávania, k čomu prispelo aj objavenie solídnej reštaurácie, v ktorej sa dalo dobre najesť a večer príjemne posedieť.


Počasie vyšlo opät fantasticky, najlepšie si ho vychutnal víťaz moravák Lukáš Jedlička, ktorý si takmer od začiatku zvyšoval svoj nádskok, takže pred finále už bolo o víťazovi rozhodnuté. Zaujímavý bol boj o druhé miesto, kde Čirsson bojoval s Berndom Kolomanzom až do poslednej finálovej jamky a kedže sa nerozhodlo ani v následnom rozstrele, prišla na rad CTP, ciže kto hodí jedným hodom najbližšie k určenému cielu. Bernd hodil bližšie k cielu a umiestnil sa na druhom mieste so 17 hodovou stratou na víťaza. O štvrté a piate miesto bojovali KAShO s Rišom a bol to veru napínavý boj. Vo finále sa poradie menilo takmer po každej jamke. Nakoniec bol KAShO o jeden putt lepší. Medzi ženami opät dominovala rakúšanka Irmgard Derschmidt pred krajankou Magdou Kiss a najlepšou slovenkou Sisou. Vďaka patrí všetkým zúčastneným, ale najmä Ministerstvu kultúry SR za vyhovenie žiadosti o usporiadanie tohto nádherného discgolfového víkendu. Výsledky TU

 

 • (Re)Prezentačný Hlohovecký Pohár 6.5.2012. Tento rok sa nám podarilo zorganizovať aj nultý ročník Hlohoveckého poháru v zámockom parku v Hlohovci. Tento turnaj organizovala organizácia saf za výdatnej podpori Martina Chalányho. Martin pritiahol aj nováčikov, ktorí sa zlepšovali každým kolom. Taktiež prišlo jedno plné auto z Čiech, pričom dvaja z nich si zobrali domov aj víťazné poháre. Celkovo nás bolo 21 hráčov.

Po prvom kole sme mali troch prvých hráčov s rovnakým počtom hodov, podotýkam, že medzi nimi bola aj naša najlepšia hráčka na Slovensku Katka Boďová. Najlepšie odohrané kolo tohto 9 - jamkového ihriska mal Přemysl Novák s 25 hodmi. Nestačilo to však na víťaza Martina Kričku "Čirssona".

Do finále sa dostali z mužov v tomto poradí: Martin Krička, Přemysl Novák, Richard Kollár, Lukáš Grožaj a Kryštof Novák. Prví dvaja si svoje miesta aj obhájili až na to, že si Přemek delil druhé miesto so svojim bratom Kryštofom Novákom, ktorému vyšlo finále a prebojoval sa cez Riša a Lukáša.

Čo sa týka žien, poradie pred finále bolo nasledovné: Katka Boďová, Denisa Javorská a Bea Hergelová. Katka mala výrazný náskok, ale medzi Deniskou a Beou bol rozdiel iba dva hody, ale Deniska si svoje druhé miesto vo finále udržala.

Vďaka patrí všetkým zúčastneným a mestu Hlohovec za umožnenie vzniku tohto turnaja. Výsledky TU

 

 • Kuchyňa Camping Karpaty (26.5.2012). Ako inak, za krásneho slnečného počasia sa v Kuchynskom Camp(e)ingParku uskutočnil turnaj campistov pod drobnohľadom zástupcov SZF. Hralo sa v skrátenej verzií pre začiatočníkov.

Súťaž pozostávala z dvoch kôl: DiscGolf a Putting Contest. V prvom kole zbierali hráči 3 body za účasť a 3 za každého zdolaného súpera. Túto súťaž odštartovalo 16 nováčikov, ktorí pred obedom zdolali prvé štyri jamky vo vypustenej vodnej priehrade a po obedňajšej prestávke ďalšie štyri na ihrisku v lese. Druhé kolo, odohrali priamo v areáli CampingParku Karpaty. V tomto prípade sa udeľovali 2 body za každého porazeného hráča. Tu sme sa zapojili aj my, skúsenejší hráči (Sisa, Čirsson, KAShO). Výhru, 50€ poukážku v známej Bratislavskej reštaurácii, si odniesol Peter Červenka, ktorý sa predral k prvenstvu až v druhom kole a to až z piatej priečky. Musíme však spomenúť aj výkon najlepšieho Slováka v kategórií KID (do 6 rokov), ktorý sa držal po prvom kole, medzi dospelými, na neuveriteľnej druhej priečke. Nižšie nájdete výsledkovú tabulu. Zoznam je písaný v poradí po prvom kole, pokračuje skóre prvé štyri jamky, druhé štyri jamky, body za prvé kolo, body za Putting Contest, body spolu a konečné poradie. Prípadné chyby v tabuľke majú svoje opodstatnenie a nebudeme sa k ním vyjadrovať :)

 • Smolenice Open. Výsledky TU