2020 O zlaté rúško (trenky)

Dátum 31.01.2021
Ligy -
PDGA -
Ihrisko Bratislava – Univerzitné discgolfové ihrisko
Riaditeľ turnaja Karol Hrubják, #16: 0904093588
Asistent riaditeľa turnaja :
Kapacita 1000 hráčov

Informácie

Turnaj o zlaté trenky sa ponesie aj tento rok v tradične netradičnom duchu. Keďže máme rok ombedzovania kontaktov bude prebiehať podobne ako priebežné turnaje a bude sa dať hrať na každom ihrisku na Slovensku, ktoré má aspoň 9 jamiek a odohrá tam aspoň jedno kolo aspoň 10 hráčov. Prebiehať bude od zverejnenia až do 31. januára 2021. (Začiatočný dátum 31.12. je zvolený iba pre zobrazovanie medzi aktuálnymi turnajmi.)

Základom turnaja budú dve kolá - jedno veštecké discgolfové a jedno supermultigolfové. Pravidlá sú nasledovné:
1. Veštecké discgolfové
Na každej jamke si hráč tipne svoje skóre pred drive-om, zahrá jamku a jeho skóre bude počet hodov na ktorý jamku zahral +  počet hodov, o ktoré sa pomýlil. Napr. tipol som si 4, zahral som na 3, mám 3 (zahrané hody) + 1 (trestný hod za omyl) = 4 hody. Ak tipnem 2, zahrám 4, tak mám 4 (zahrané hody) + 2 (trestné hody za omyl) = 6 hodov. Tipovať viete takto iba celé číslo. Vaše Výsledné skóre je súčet za jednotlivé jamky.

2. SuperMultiGolfové
Hráč si vyberie 5-10 druhov športového náčinia a pomocou nich prejde ihrisko. Inšpirovať sa môžete týmto týmto videom. Náčinie môže opakovane použiť až potom ako ako použil všetky ostatné. Podobne napr. piatykrát hodiť disk môže až keď ostatné náčinia použil aspoň 4-krát. Pochopiteľne existujú obmedzenia na to aké náčinie je možné použiť. 
POZOR ZMENA: SuperMultiGolf sa hrá iba na prvých 9 jamkách daného ihriska. 

Hráč používa svoje náčinia spôsobom ako dovoľuje daný šport. Napr. loptu na americký futbal môže kopať aj hádzať, futbalovú iba kopať - hráč nemôže použiť náčinie ktoré je svojou podstatou podobné inému náčiniu a má od 75-133% veľkosti iného náčinia, ktoré používa. Teda nemôžete použiť tenisovú a squashovú raketu v jednom kole, tenisovú raketu+loptičku však môžte použiť spolu s pingpongovými (lebo oboje, raketa aj loptička sú až o polovicu menšie). Podobne nie je možné používať dva rôzne discgolfové disky, je však možné používať disk a marker. Klasický disck na ultimate frisbee je taktiež veľkosťou podobný discgolfovým, preto môžete použiť iba jeden z nich. Tak isto nie je možné použiť napr. futbalovú a basketbalovú loptu, je možné však použiť futbalovú, hádzanársku a loptu na americký futbal súčasne. Skúste byť kreatívni a zároveň sa držať pravidiel, v poznámke skóre uveďte aké športové náčinie ste použili.

Výsledným skóre SuperMultiGolfového kola je celkový počet hodov/kopov/úderov - počet druhov náčinia.

Príklad: Janko 8krát hádzal disk, kopal loptou, strieľal z luku, odpaľoval bejzbalovú loptičku a 7krát hádzal hádzanársku loptu a loptu na americký futbal. Navyše bol 2krát OB. Jeho Výsledné skóre SuperMultuGolfu = 8 + 8 + 8 + 8 + 7 + 7 + 2 - 6 = 42.

Celkové skóre hráča na danom ihrisku sa následne vypočíta nasledovne:
Celkové skóre = ((Najlepšie skóre hráča vo Vešteckom discgolfe - Najlepšie skóre spomedzi všetkých hráčov vo Vešteckom discgolfe na danom ihrisku) / Počet jamiek ihriska) +
                           ((Najlepšie skóre hráča v SuperMultiGolfe - Najlepšie skóre spomedzi všetkých hráčov v SuperMultigolfe na danom ihrisku) / 9)

Hráč vie takto získať Celkové skóre na každom slovenskom ihrisku, ktoré má aspoň 9 jamiek a zahrá na ňom aspoň 10 hráčov v rámci turnaja (aspoň jeden typ kola). Na každom ihrisku môže mať zároveň ľubovoľne veľa pokusov na oba druhy kôl. Víťazom turnaja sa stáva hráč s najnižším Celkovým skóre bez ohľadu na to na akom ihrisku to bolo. V prípade rovnosti skóre rozhodujú nasledovné atribúty:
1. Lepšie SuperMultiGolfové skóre (menej je lepšie)
2. Počet jamiek na ihrisku (viac je lepšie)
3. Počet hráčov, ktorí zahrali ihrisko (viac je lepšie)
4. Kameň-Papier-Nožnice online (na 3 víťazné)

Skóre jednotlivých kôl zapisujte do Google dokumnetu. Vždy to musí byť zapísané do 3 dní od odohrania kola, V priebehu posledného týždňa dokonca v daný deň. Je to dôležité aby mali ostaní hráči možnosť reagovať na výkony ostatných.

Keďže pravidlá sú zaujímavé a players meeting nebude, neváhajte kontaktovať riaditeľa turnaja Karol Hrubjáka ľubovoľným komunikačným kanálom.


Registrácia


Registračné fázy 1
08.01.2021 20:00 - 31.01.2021Ihrisko